Nowe powłoki od AkzoNobel

Nowe powłoki od AkzoNobel…

Od teraz, dzięki profesjonalnej serii powłok opracowanych przez AkzoNobel, wykorzystanie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do produkcji elektroniki użytkowej stało się znacznie bardziej niezawodne i skuteczne. Nowe powłoki zapewniają długotrwałą ochronę produktów takich jak komputery, telefony komórkowe i sprzęt gospodarstwa domowego. Zostały one zaprojektowane specjalnie do przedmiotów wykonanych z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu poużytkowego.

Jednym z głównych wyzwań związanych z powłokami z tworzyw sztucznych jest ich przyczepność. Naukowcy z firmy AkzoNobel przezwyciężyli ten problem, tworząc powłokę zapewniającą trwałą warstwę klejącą, która mocno przylega do powierzchni podłoża. Jest już z powodzeniem stosowana na rynku komputerów wysokiej klasy.

- Kładziemy nacisk na rozwój technologii w zakresie recyklingu tworzyw sztucznych. To wyraźnie pokazuje nasze niezmienne skupienie na innowacjach opartych na zrównoważonym rozwoju - mówi Maximilien Schréder, dyrektor handlowy ds. globalnej elektroniki użytkowej w AkzoNobel - Zwiększone wykorzystanie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu poużytkowego w produkcji elektroniki użytkowej stanowi istotną zmianę w kierunku bardziej cyrkularnego podejścia. Nieustannie szukamy nowych sposobów wspierania naszych klientów, a ta nowa gama powłok jest tylko najnowszym przykładem tego, jak pomagamy im realizować zarówno cele handlowe, jak i te związane ze zrównoważonym rozwojem.


visual-3

Firma AkzoNobel wykorzystała swoje bogate doświadczenie, aby opracować podkłady, poliuretany i powłoki UV specjalnie zaprojektowane do materiałów PCR. Oprócz znacznie zmniejszonej emisji LZO (lotnych związków organicznych) w porównaniu z odpowiednikami na bazie rozpuszczalników, nowa seria obejmuje również bardziej zrównoważone technologie, takie jak wypalanie w niskiej temperaturze i utwardzanie UV. Pomaga to zminimalizować zużycie energii i przyspieszyć proces utwardzania, co oznacza, że producenci mogą obniżyć koszty energii i zmniejszyć swój ślad węglowy.

- Nie chodzi tylko o poprawę trwałości produktów, ale także o promowanie recyklingu tworzyw sztucznych - dodaje Schréder - Opracowana przez nas nowa technologia zapewnia więcej opcji i możliwości cyrkularnego wykorzystania materiałów, jednocześnie wspierając wysokie standardy wydajności, których wymagają producenci elektroniki.

Reportaże

Forum