
- Ponownie wybraliśmy rozwiązanie naszego wieloletniego dostawcy maszyn z Bad Oeynhausen, ponieważ jesteśmy w pełni zadowoleni z proponowanych przez niego rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej oraz możliwości produkowania wielu produktów za pomocą jednej linii - mówi Marcin Antos z firmy Paccor (Coveris). - Innym ważnym argumentem przemawiającym za zakupem była wysoka wydajność, sięgająca 1,1 t/h, przy szerokości arkusza netto 900 mm, co pozwala optymalnie zaspokoić potrzeby rosnącego rynku opakowań do żywności.
Kompletna linia zainstalowana w zakładach Paccor zawiera wszystkie komponenty, od dozowników po nawijarki i jednostkę laminującą. Dzięki specjalnej konstrukcji przemiały mogą być stosowane jako materiał do warstwy środkowej produktu.
Istotną zaletą linii jest jednostka do laminacji, dzięki której arkusz może być wyposażony w warstwę barierową, przedłużającą trwałość opakowania, lub w polietylenową warstwę uszczelniającą.
Sercem linii jest główna wytłaczarka BC 1-120-40 D WT 170, wyposażona w jednostkę przetwarzającą, w której pojedynczy ślimak jest połączony z systemem ślimaków planetarnych. Konstrukcja maszyny jest zbliżona do standardowej wytłaczarki jednoślimakowej, ale zaopatrzona jest w system planetarny w strefie odgazowywania. Kluczowym punktem procesu w tym miejscu jest rozłożenie mieszanki na bardzo cienkie warstwy, przez co osiąga się bardzo duże powierzchnie i uzyskuje doskonałe rezultaty odgazowywania. Dzięki temu można stosować nawet niewyschnięte przemiały, a cały proces charakteryzuje się wysoką wydajnością.
Grupa Covaris została utworzona w maju 2013 po połączeniu amerykańskiej spółki Exopack z czterema podmiotami europejskimi: Britton Group, Kobusch, Paccor i Paragon Print & Packaging. Grupa należy do funduszu private equity Sun Capital Partners Inc. i jest szóstym największym światowym producentem opakowań. Roczne przychody firmy obecnej w 21 krajach wynoszą 2,5 mld dol.