Nowy zakład recyklingu tworzyw sztucznych
W uroczystości otwarcia zakładów wzięli udział przedstawiciele instytucji samorządowych, członkowie Wojewódzkiego Klubu Techniki i Racjonalizacji z Lublina, reprezentanci generalnego wykonawcy, wspólnicy Paweł Kuta, Leszek Kuta - współwłaściciele firmy K&K Recykling z pracownikami oraz partnerzy biznesowi firmy i przyjaciele.
- Ostrowiecki zakład ma cechować pełna specjalizacja i innowacyjność - powiedziała Monika Majcher, prezes zarządu firmy Evoltaic. - Cały ciąg produkcyjny jest oparty na patencie.
- Cała technologia opiera się na odczyszczaniu materiału z tworzyw sztucznych, które nie nadają się w żaden sposób do zaadoptowania procesowego - powiedział wspólnik Paweł Kuta. - Najpierw będzie tu selekcja, później mycie materiału, następnie granulacja, podczas której materiał otrzyma walory odpowiednie do produkcji. W Ostrowcu Świętokrzyskim będzie przetwarzane około 1000-1500 ton odpadów z tworzyw sztucznych, co daje firmie jedno z czołowych miejsc w Polsce w dziedzinie recyklingu. Przetworzony regranulat będzie służył do wytwarzania materiałów opakowaniowych, z którymi mamy styczność na co dzień, jak reklamówka sklepowa czy w rolnictwie folia okrywowa.
Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu "Energooszczędna i wysokowydajna linia do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych", przy wsparciu środków UE z działania 4.4 "Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym", w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.