– Możemy tu mówić o potencjale jedynki - powiedział Łukasz Lohr, dyrektor targów. - Mam na myśli nie tylko połączenie czterech imprez branżowych w jedno wydarzenie, ale też ulepszenie formuły w podejściu do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju jako całości. Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w ekosystemie, tak w ramach nowego wydarzenia nastąpi płynne przenikanie wiedzy oraz nowych technologii, stając się inspiracją do wprowadzenia nowatorskich rozwiązań z zakresu ochrony środowiska.
Opierając się na doświadczeniach targów Poleko, Komtechnika, Gmina i Dworzec w pierwszej kolejności zdecydowano się na zmiany w zakresie ekspozycji. Na jesiennych targach oferta wystawców będzie prezentowana w ramach siedmiu dopełniających się salonów:
- Aqua-Tech - Gospodarka wodno-ściekowa, ochrona przeciwpowodziowa
- Greenpower - Salon Czystej Energii
- Eco-Protect - Technologie Ochrony Środowiska
- Recykling - Salon Gospodarki Odpadami i Recyklingu
- Komtechnika - Salon Techniki Komunalnej
- City Trans Projekt - Transport Zrównoważony
- Smart Region - Salon Produktów i Usług dla Samorządów.
Przemodelowanie zakresu tematycznego targów Pol-Eco-System skutkuje też zmianami jeśli chodzi o program wydarzeń. Otwarta formuła debat, praktyczne przykłady, bezpłatne konsultacje eksperckie, czy wsparcie partnerów merytorycznych (instytucje rządowe, izby i stowarzyszenia branżowe, kluczowe media) – to kilka istotniejszych zmian w programie targów, które mają służyć budowaniu wiedzy o zrównoważonym rozwoju na różnych płaszczyznach ekologii. Na targi zaproszone zostaną też nowe grupy zwiedzających – rolnicy, leśnicy, zarządcy obiektów sportowych, największe firmy produkcyjne.
Dzięki połączeniu czterech imprez branżowych, targi Pol-Eco-System stały się największym w Polsce wydarzeniem poświęconym innowacyjnym rozwiązaniom i technologiom z zakresu szeroko pojętej ochrony środowiska. Patronat nad targami objął już Minister Środowiska, a tematem przewodnim pierwszej edycji wydarzenia jest ochrona powietrza.