Nowości SABICA obejmują surowce do produkcji rozmaitych gatunków folii, począwszy od folii polipropylenowych typu BOPP, poprzez polietylenowe folie cast, folie rozdmuchiwane, folie stretch, a skończywszy na foliach wielowarstwowych. Te materiały to choćby nowe typy polietylenu bimodalnego HDPE, materiały z nowego kopolimeru PPR do wytwarzania folii cast i BOPP. Firma może się też pochwalić nowymi osiągnięciami w dziedzinie produkcji folii stretch i postępami w zakresiewytwarzania folii rozdmuchowej z LDPE i LLDPE.
Dwie nowe odmiany kopolimerów (PPR) do wytwarzania folii cast i BOPP mają pomóc w zaspokojeniu zapotrzebowania na zaawansowane technologicznie folie wielowarstwowe oraz poprawić ich estetykę oraz uniwersalność. Materiały te wykazują się znacznie lepszymi właściwościami niż homopolimery w szerokim zakresie zastosowań w dziedzinie pakowania. Tym samym umożliwiają przetwórcom wytwarzanie folii o wysokiej przejrzystości, wyjątkowej zgrzewalności i odporności na przebicie.
Inne z nowości SABICA na polskim rynku to pionierskie – jak zapewniają przedstawiciele firmy - koncepcje wielowarstwowych folii LDPE i LLDPE, pozwalające wytwórcom na uzyskanie znaczących oszczędności kosztów i materiałów dzięki możliwości zmniejszenia grubości, obniżenia zużycia energii i zwiększenia prędkości przetwarzania.
- Koncentrujemy się na poprawie ekologiczności swoich materiałów i wspieraniu klientów w uzyskiwaniu celów mających na uwadze troskę o środowisko naturalne - mówi Krzysztof Rozensal, Technical Marketing Engineer w firmie SABIC. - Nasze koncepcje odnośnie folii wielowarstwowych promują cieńsze folie, co zmniejsza zużycie materiałów przy uzyskaniu wysokiej wydajności. Wprowadzane przez nas pomysły obejmują również surowce LDPE wytwarzane z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii rurowej SABIC znacznie obniżającej emisję gazów do atmosfery, zużycie energii i ilość odpadów produkcyjnych. SABIC rozwija również nowe materiały LLDPE dla folii cast, które będą oferować przetwórcom obniżenie kosztów produkcji dzięki połączeniu pożądanych właściwości. Nasze inwestycje w nowe produkty oraz z partnerstwo z kluczowymi firmami z branży są dowodem na silne zaangażowanie SABIC w rozwój rozwiązań foliowych - kończy Rozensal.
Jednocześnie firma zapowiedziała, że będzie jeszcze intensywniej wykorzystywać lokalny ośrodek logistyczny umożliwiając szybsze zaopatrywanie krajowych przetwórców w polipropylen i polietylen. Już w tym roku SABIC rozpocznie za pośrednictwem swojego centrum w Kutnie wprowadzanie dodatkowych dostaw na polski rynek polietylenu niskiej gęstości produkowanego w fabryce w Teesside w Wielkiej Brytanii. Firma ustanowiła również silne partnerstwo z czołowymi dostawcami maszyn dla europejskich producentów, w tym z firmą Hosokawa Alpine w zakresie folii wielowarstwowych i z bimodalnego HDPE oraz z firmą Gruppo Colines w zakresie folii stretch. Partnerstwo to ma na celu optymalizację materiałów i lepsze ich dostosowanie do wymagań przemysłowych.
- SABIC prezentuje najszerszą paletę tworzyw dla wszystkich typów folii. Oferuje swoim partnerom, w zakresie tych granulatów, wszystkie zakupy u jednego dostawcy - tłumaczy Piotr Kwiecień, stojący na czele firmy w naszym kraju. - Gwarantujemy globalny zasięg, stabilność finansową i dobry dostęp do surowców z Bliskiego Wschodu, co z kolei zapewnia stabilne i długoterminowe dostawy tworzyw. Kontynuujemy też rozwój nowych odmian i koncepcji materiałowych, takich jak folie pięciowarstwowe.