Stark Partner, spółka Grupy Plast Box, producenta opakowań z tworzyw sztucznych, poszerza swoją ofertę o nowości dedykowane branży spożywczej, w tym mleczarskiej. Jedną z nich jest wieczko z drewnianą łopatką, będące produktową odpowiedzią na unijną dyrektywę SUP. Kolejną - wieczko do lodów typu rożek, z opcją wyprodukowania z materiału rPET zawierającego recyklaty.
Zmodernizowane formy klasycznych wieczek to nie tylko odpowiedź na nowe regulacje unijne. To także kolejny krok w realizacji prośrodowiskowej polityki Grupy Plast Box. Producent, czerpiąc inspiracje z natury, dołączył do klasycznego wieczka łyżeczkę wykonaną z drewna brzozowego. Element ten realizuje założenia SUP, a jednocześnie wpisuje się w aktualne trendy w designie. Drewno, jako uniwersalny materiał o doskonałych właściwościach, znajduje szerokie zastosowanie w różnych branżach. Teraz nabiera coraz większego znaczenia także w sektorze opakowań. Łopatka wykonana z tego materiału jest bezpieczna dla użytkownika, higienicznie osadzona we wnętrzu wieczka i dopuszczona do kontaktu z żywnością. Najważniejszą jej cechą jest biodegradowalność. Dla konsumenta łyżeczka jest dodatkowym atutem, ułatwiającym spożywanie deseru sprzedawanego w kubeczku – bez konieczności używania własnych sztućców lub takich, które pochodzą z dostępnych w sklepach opakowań zbiorczych.
Drugi produkt - wieczko do rożków lodowych, ma standardowy wymiar, dzięki czemu stanowi doskonałe uzupełnienie papierowej części opakowania. Skutecznie chroni wierzch wyrobu przed uszkodzeniem w transporcie, magazynowaniu i przechowywaniu w zamrażalkach w punktach sprzedaży. Transparentność podnosi jego walory marketingowe - dzięki przezroczystości konsument może od razu zobaczyć zawartość opakowania. Wieczko jest wykonane z folii PET, ale można je także wyprodukować z materiału rPET, zawierającego recyklat. To ekologiczna alternatywa dla standardowych tworzyw sztucznych, pozostawiająca w przyrodzie mniejszy ślad węglowy. Daje szerokie możliwości wytwórcze i jest dopuszczone do kontaktu z żywnością.
- Wspomniane rozwiązania to efekt długotrwałych obserwacji rynku, zachowań konsumentów i analizy zapisów prawnych. Kreujemy swoją ofertę ze świadomością, że gospodarka potrzebuje praktycznych i jednocześnie zrównoważonych rozwiązań. Jesteśmy odpowiedzialni za całą logistyczną ścieżkę opakowań, dlatego w każdej fazie produkcji skupiamy się na tym, żeby w pełni wykorzystać potencjał naszych możliwości. W efekcie możemy szybko reagować na nowe wymogi i na czas dostarczać do naszych klientów zaawansowane produkty - mówi Artur R. Skonieczny, Dyrektor Handlowy Grupy Plast Box.
Gwarancją bezpieczeństwa wyżej wspomnianych elementów opakowań jest otrzymana niedawno przez Stark Partner rekomendacja do certyfikacji BRC z najwyższą notą: AA. To dowód, że wprowadzane przez spółkę na rynek rozwiązania są najwyższej jakości. Branża spożywcza dynamicznie się rozwija i stawia przed producentami żywności coraz więcej nowych wyzwań. Grupa Plast Box, jako partner w biznesie, korzystając ze swojego potencjału wytwórczego, stale je podejmuje. W ramach długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju Grupa zamierza wprowadzać na rynek kolejne produkty realizujące idee prośrodowiskowe.