Obecnie zgrzewanie ultradźwiękowe tablic wskaźników nie jest wykorzystywane jedynie do mocowania kloszy. Codzienne prace obejmują również elementy dekoracyjne w rodzaju chromowanych pierścieni bądź całych ram osłaniających i szybek wyświetlaczy. W przypadku tych aplikacji z reguły wykorzystuje się nitowanie ultradźwiękowe przy częstotliwości 35 kHz. W przeciwieństwie do klasycznego zgrzewania ultradźwiękowego, gdzie dwie powierzchnie poddawane są fugowaniu, w przypadku nitowania ultradźwiękowego materiał jest plastyfikowany i formowany jest łeb nitu.
Tablica wskaźników po włożeniu
Aby jednak wykonać poprawne i pewne połączenie zgrzewane ultradźwiękowo, wymagana jest dopasowana do tej techniki konstrukcja części. Nie oznacza to wcale większego stopnia skomplikowania niż w przypadku innych metod łączenia, choć jednocześnie stanowi warunek powodzenia operacji. Przede wszystkim wiarygodny dostawca technologii ultradźwiękowej powinien zapewnić klientowi odpowiednie porady i pomoc na każdym etapie procesu wdrażania rozwiązania.
Technika osadzania sztywnych sonotrod
Firma Herrmann Ultraschalltechnik zaprezentuje swoją ofertę podczas targów MSV w Brnie (14-18 września, hala G1, stoisko 31) oraz na targach Fakuma w niemieckim Friedrichshafen (13-17 października, hala A4, stoisko 4108).
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.herrmannultraschall.com.