Możliwa do osiągnięcia wydajność linii produkcyjnej będzie zależeć od szeregu czynników, w tym od zachowania polimerów w procesie przetwarzania, łatwości nawijania folii, grubości folii, konstrukcji głowicy, siły wytłaczania i tempa chłodzenia.
Dla przykładu wydajność produkcji jest zwykle ograniczona prędkością nawijania dla stosunkowo cieńszych folii, a z drugiej strony szybkość chłodzenia ogranicza wydajność produkcji folii grubszych. Konwencjonalny LDPE jest ogólnie uznawany za najdogodniejszy do przetwarzania rodzaj polietylenu. Pozwala on uzyskać w większości przypadków najwyższe wskaźniki wydajności produkcji. Jest powszechnie zrozumiałe, że folie z czystego i typowego LLDPE lub ich bogate mieszanki z LDPE mogą być wytwarzane wyłącznie przy niższych wydajnościach tłoczenia. Dzieje się tak ze względu na występujące ograniczenia w stabilności balonu, ciśnienia lub szybkości chłodzenia.
Warto na koniec wspomnieć o polietylenie wysokiej gęstości. Otóż wyroby z polietylenu HDPE Borstar należy przetwarzać w normalnych warunkach metodą wytłaczania z wysoką szyjką. Doświadczenia wykazują, że ze względu na bimodalny charakter lepsze wyniki uzyskuje się przy niższych temperaturach operacyjnych. Oba produkty są także często przetwarzane na liniach coex, np. w warstwach rdzeniowych lub w mieszankach z innym rodzajem polietylenu celem poprawy sztywności folii.
Przykładowy typ tworzywa Borstar FB3450 został zaprojektowany w ten sposób, by możliwe było stosowanie go w mieszankach z LDPE w proporcjach 5-25 proc. zawartości HDPE. Wykazuje on bardzo dobre własności homogenizacyjne z LDPE, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie większego pocieniania, podwyższonej sztywności i korzystnej kurczliwości cieplnej.