Ostatnim etapem prac nad opracowaniem technologii służącej do produkcji rur dwuwarstwowych o średnicach do 800 mm było stworzenie systemu termoregulacji głowicy. W tej fazie przystąpiono do dodania systemu grzania i termoregulacji. Działano w następujących warunkach: przy istniejących ograniczonych wymiarach, powierzchnia całkowita wynosiła około 5 mkw. Konieczność ogrzania do temperatury powyżej 200 st. C spowodowała, że wybrano koncepcję stworzenia sieci rozprowadzania, mając na uwadze jak wiele energii jest rozpraszanej do otoczenia.
Postanowiono wyeliminować marnotrawstwo polegające na tym, że aby kompensować rozpraszane ciepło, firma musiała koniecznie użyć mocy grzewczej, która jest znacznie wyższa niż moc potrzebna do utrzymania temperatury. Zdecydowano się na geometrycznie symetryczną dystrybucję i równość przepływu.
Sześć termopar zostało umieszczonych wewnątrz głowicy, w końcowej części spirali. Są one ułożone pod kątem 60 st. i używane wyłącznie w celu odczytu temperatury. Celem jest wyświetlanie stanu cieplnego metalowej części, która współpracuje w rozchodzeniu się i kierowaniu dwoma przepływami. Ten stan cieplny powinien zostać doceniony zarówno jako wartość jak i jednorodność dystrybucji, którą należy połączyć z jednorodnym rozkładem wartości grubości. Jest to bardzo trudne dla asymetrii termicznej z odpowiadającą jej asymetrią przepływu. Gdy zrealizowany jest tylko jeden warunek, funkcja centrowania mechanicznego służy tylko do powtarzalnego centrowania przepływu, a nie do wyrównywania anomalii generowanych przez inne przyczyny.
Filozofia firmy Tecnomatic obejmuje również uważne odbieranie sygnałów i zarządzanie oparte na istotnych i obiektywnych faktach. Opis zmian w głowicy jest tylko częścią szerszej i bardziej kompletnej analizy, która analizuje całą ścieżkę przepływu, począwszy od granulki tworzywa do produktu finalnego w końcowym stadium produktu, z jego własnymi cechami charakterystycznymi i wymaganiami technicznymi dotyczącymi jakości.