Jednak tym razem zdecydowano się na nowość w sposobie postępowania i oprócz zaproszenia do testów sprawdzonych już oferentów europejskich postanowiono także dać szansę produktowi z Japonii, a konkretnie maszynie FA20-S koncernu Mitsubishi Electric.
Efekty przerosły oczekiwania. Starzy i sprawdzeni dostawcy nie potrafili poradzić sobie z prawidłową obróbką detalu testowego. U jednego z nich zanotowano niewystarczającą jakość powierzchni, u innego zaś wymiary i równoległość nie zgadzały się z wartościami żądanymi. Tymczasem Mitsubishi Electric skorzystał z szansy i dzięki FA20-S zagwarantował pożądany wynik. Dostarczył wymiary i geometrię zgodną z wartościami żądanymi, a jakość powierzchni o wiele lepszą niż wymagany wymiar minimalny Ra 0,3 mikrona. Również efektywność i jakość cięcia nie pozostawiały wiele do życzenia. Wybrano więc Mitsubishi FA20-S.
Co więcej w Oskar Rüegg AG zainstalowano nie jedną FA20-S, ale od razu dwie maszyny przeznaczone do obróbki elektroerozyjnej tego samego typu.
Zdaniem Fuchsa to coś zupełnie fantastycznego, że istnieją maszyny, które od pierwszego ich włączenia od razu mogą produktywnie pracować - Maszyny zostały dostarczone w piątek, w poniedziałek i wtorek trwała ich instalacja i uruchomienie, w środę było święto, a w czwartek wykonywaliśmy już pierwsze cięcia - wspomina Fuchs. - Jeśli chodzi o produktywność, to dzięki nowoczesnej technice sterowania i nowoczesnym generatorom obie maszyny są tak wydajne, że różnica ich mocy przerobowych w porównaniu do dwóch pracujących jeszcze starszych maszyn wynosi jak 3 do 1. Działają wprost bez zarzutu. Jeśli chodzi o jakość wytwarzanej przez nie powierzchni, to dzisiaj bez trudu osiągamy rezultaty lepsze niż te gwarantowane przez producenta. Koszty eksploatacji są niskie, a dzięki sterowaniu i dobrej dostępności maszyna jest bardzo przyjazna w obsłudze oraz przy zmianie narzędzi. Ze względu na wcześniejsze doświadczenia zainstalowaliśmy też smsowy system powiadamiania, który ma za zadanie informować nas o usterce maszyny w nocy lub przez weekend. Do tej pory jego użycie nie było jednak konieczne - kończy Fuchs.