Większy przerób w przeliczeniu na metr kwadratowy
Większa wydajność na minimalnej powierzchni - jest to kryterium, które stanowi główny atut drugiej maszyny prezentowanej na stoisku firmy Engel.- Produktywność w przeliczeniu na powierzchnię jest dla wielu naszych klientów istotnym wskaźnikiem efektywności - zwraca uwagę Nachiło. - W całym programie maszyn Engel znajdują się zarówno niewielkie, kompaktowe rozwiązania, jak i duże wtryskarki o wysokiej mocy.
Dzięki technologii dwupłytowej maszyny Engel duo o sile zwarcia od 3500 do 55 000 kN zajmują o wiele mniej miejsca niż wtryskarki innych marek o porównywalnej sile zwarcia. Charakteryzujące się małym tarciem prowadzenie płyty po ślizgach zapewnia znakomitą równoległość płyt i delikatną ochronę formy, co gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa działania i minimalizuje ilość odrzutów.
W Kielcach Engel będzie wytwarzać na wtryskarce Engel duo 3550/500 o sile zwarcia 5000 kN stabilne skrzynki z polipropylenu. Robot liniowy Engel viper 20 zdejmuje skrzynki i stawia je na taśmociągu. Jednostka sterująca RC300 robota jest w pełni zintegrowana z jednostką sterującą wtryskarki CC300. Dodatkowe polecenia ruchu robota idealnie wpasowują się w graficzny interfejs układu sterowania maszyny, co przede wszystkim znacznie upraszcza programowanie i sterowanie skomplikowanymi procesami, a także pozwala uniknąć zakupu kolejnej jednostki sterującej. Aby mimo złożoności całego systemu istniała możliwość jego szybkiego parametryzowania, jednostka sterująca CC300 pozwala użytkownikowi w różny sposób prezentować przebieg procesów: od prostego wyboru predefiniowanych procesów standardowych po obiektowe graficzne opracowywanie złożonych sekwencji procesów.
W zintegrowanym rozwiązaniu systemowym maszyny i roboty korzystają ze wspólnej bazy danych i mogą wzajemnie dopasowywać do siebie swoje ruchy, uzyskując optymalną łączną efektywność. Robot nie musi na przykład czekać, aż forma do końca się otworzy, lecz może rozpocząć wyjmowanie detali jeszcze w fazie otwierania, co skraca czas trwania cyklu.
Interfejs człowiek-maszyna zyskuje coraz większe znaczenie dzięki szybko postępującemu łączeniu urządzeń w sieć i systematycznemu wykorzystywaniu danych procesowych. Mając opracowaną jednostkę sterującą CC300 i kompleksową filozofią sterowania, firma Engel jest już w tej chwili gotowa na wyzwania, jakie stawia fabryka przyszłości.