Na zakończonych 14 września 2017 r. Międzynarodowych Energetycznych Targach ENERGETAB 2017 swoje najnowsze produkty zaprezentowało 709 wystawców z 23 krajów Europy i Azji a także Egiptu.
Targi były wyjątkową okazją do zapoznania się z ofertą firmy Eaton, która zaprezentowała swój bogaty wachlarz rozwiązań i produktów. Eaton postawił na efektowną ekspozycję składająca się z piętrowej ciężarówki pokazowej oraz pawilonu wolnostojącego, którego motywem przewodnim były kluczowe realizacje firmy w największych miastach Polski.
Ważną rolę odegrały nowości w ofercie firmy - swoją premierę na targach miała aparatura pulpitowa M30C - Flat Front Design i nowe układy SZR (samoczynnego załączania rezerwy) oparte o system SmartWire-DT. Przedpremierowo zaprezentowano również prototyp sterownika programowalnego XC-300, którego premiera planowana jest na przyszłorocznych targach Automaticon.
Ostatnio opracowane układy automatyki SZR o nazwie MAX-1SWD są rozwinięciem niezwykle popularnej w Polsce od ponad 10 lat serii MAX. Przy ich konstruowaniu uwzględniono szereg aspektów – obok kwestii szybszego i łatwiejszego montażu, co zapewnia choćby zastosowany system SmartWire-DT, zadbano też aby zaspokoić oczekiwania rynku co do niższej ceny modułu. Nowe układy już wkrótce znajdą się w ofercie Eaton.
Premierowe komponenty zostały dodatkowo zastosowane w atrakcji dla zwiedzających - grze zręcznościowej, która rozbudziła ducha rywalizacji wśród uczestników targów. Tarcza gry składała się z 50 wielokolorowych diod LED RGB w obudowach nowej serii M30C. Zadaniem każdego z uczestników było jak najszybsze wciskanie przycisku RMQ, tak aby wykonać 50 kroków swoim kolorem. Niektórzy gracze wykazywali się sporą kreatywnością opracowując technikę dającą finalnie rekordowy czas 3,154 sek, przekraczając tym samym oczekiwania konstruktorów aplikacji. O precyzję liczenia czasu dbał najszybszy prototypowy sterownik XC300, który rozbudowany dostępnymi w ofercie rozszerzeniami zdalnych wejść/wyjść serii XN300 odczytywał sygnały z przycisków i uruchamiał odpowiednie diody.
Źródło: EATON