Jednosystemowe rozwiązanie OnRobot upraszcza automatyzację

Jednosystemowe rozwiązanie…

Nowy, ujednolicony, mechaniczny i elektryczny interfejs dla każdego narzędzia EoAT OnRobot znacząco upraszcza automatyzację - obecnie jedna platforma obsługuje pełną gamę współpracujących i lekkich, przemysłowych systemów robotycznych.

OnRobot kontynuuje strategię, której celem jest przyspieszenie i ułatwienie wdrażania aplikacji zrobotyzowanych. Automatyzacja staje się znacznie prostsza dzięki ujednoliconemu, mechanicznemu i elektrycznemu interfejsowi dla każdego narzędzia montowanego na końcu ramienia robota (EoAT, ang. End-of-Arm Tooling). Ujednolicony system robotyczny, platforma do programowania i szkolenia oraz jeden kontakt biznesowy zapewniają przedsiębiorstwom dostęp do szerokiej gamy narzędzi, pełnej kompatybilności z robotem i praktycznie nieograniczonych możliwości w zakresie aplikacji współpracujących. To nowe, jednosystemowe rozwiązanie przyspiesza proces wdrożenia, a przedsiębiorcy zyskują czas, pieniądze i mogą szybciej odczuć korzyści z automatyzacji.

Efekt pracy nad jednosystemowym rozwiązaniem - elektronika wbudowana w Quick Changer 

W kwietniu tego roku OnRobot wprowadził na rynek cyfrowy konwerter I/O umożliwiający narzędziom OnRobot płynną współpracę z pełną gamą czołowych marek dostarczających roboty współpracujące i lekkie roboty przemysłowe. W ramach rozwijania tej koncepcji wszystkie narzędzia OnRobot zostały wyposażone w ujednolicony, mechaniczny i komunikacyjny interfejs, którego podstawą jest Quick Changer, zintegrowany obecnie ze wszystkimi rozwiązaniami OnRobot. Dodatkowy Dual Quick Changer, zapewniając dotychczasową funkcjonalność, oferuje także nowe możliwości i pozwala wykorzystywać dwa narzędzia w tym samym czasie – w jednym cyklu, dopasowując je do potrzeb aplikacji i maksymalizując efektywność pracy robota.

- Producenci mają coraz wyższe wymagania względem zrobotyzowanych aplikacji, a narzędzia montowane na końcu ramienia robota stają się kluczem do optymalizacji inwestycji - mówi Enrico Krog Iversen, CEO OnRobot. - Zintegrowanie Quick Changera ze wszystkimi produktami znajdującymi się w naszej obecnej ofercie sprawia, że przełączanie się pomiędzy narzędziami i robotami jest jeszcze prostsze. Daje to wyższą  elastyczność, jednocześnie eliminowane są przestoje - produkcja staje się bardziej efektywna, natomiast zwrot z inwestycji w automatyzację szybszy. Przybliża nas to do jednosystemowego rozwiązania OnRobot, które sprawia, że producenci mogą jeszcze szybciej, prościej i w sposób bardziej ekonomiczny budować aplikacje współpracujące, niezależnie od wykorzystywanego robota.

Zunifikowana platforma dla narzędzi i robotów

Quick Changer zintegrowany ze wszystkimi narzędziami OnRobot sprawia, że jeden przewód zapewnia połączenie z uniwersalnym interfejsem przeznaczonym dla różnych narzędzi i do komunikacji. Eliminuje to potrzebę odłączania przewodów w przypadku zmiany narzędzia. Komunikacja jest możliwa ze wszystkimi rodzajami platform robotycznych.

Dla Universal Robots:

OnRobot wprowadził ujednolicony URCap przeznaczony do współpracy z ramionami robotycznymi Universal Robots, pozwalający na zarządzanie wszystkimi narzędziami, nawet z poziomu jednego programu. Dzięki nowemu rozwiązaniu Dual Quick Changer producenci mogą wykorzystywać dwupalczasty chwytak RG2 razem z chwytakiem podciśnieniowym VG10 w tym samym czasie. Pozwala to na efektywniejsze wykorzystanie robota UR. Dzięki ujednoliconemu programowaniu, konfigurowanie narzędzi w robotach UR jest teraz szybsze niż kiedykolwiek.

Rozwiązanie Fieldbus dla innych marek robotycznych:

Wszystkie produkty OnRobot wyposażone zostały obecnie w ujednoliconą platformę komunikacyjną wykorzystującą protokoły Fieldbus. Ułatwia to programowanie narzędzi, niezależnie od stosowanego robota. Dzięki nowym protokołom Fieldbus producenci mogą w prosty sposób ustawiać wartości programowania oraz wykorzystywać więcej funkcji za pośrednictwem standardowego łącza Ethernet współpracującego z zaawansowanym rozwiązaniem plug-and-produce, które nie wymaga dodatkowych przewodów. Czas wdrożenia skraca się z 3 godzin do 30 minut, a producenci mogą błyskawicznie korzystać z działającej aplikacji współpracującej. 

OnRobot WebLogic dla cyfrowych I/O w każdym z typów robota:

Dla robotów podłączanych poprzez cyfrowe I/O, nowe jednosystemowe rozwiązanie OnRobot zawiera interfejs OnRobot WebLogic. Dzięki temu klienci mogą korzystać z adresu IP sterownika OnRobot Compute Box podczas logowania się do OnRobot WebClient. Umożliwia to monitorowanie robota lub tworzenie prostych programów – zarówno z poziomu telefonu, jak i każdego innego urządzenia podłączonego do sieci.

Aby lepiej kontrolować aplikację, producenci mogą ustawiać wartości i rozwijać zaawansowaną logikę programowania na podstawie informacji zwrotnych przesyłanych przez chwytaki i czujniki OnRobot. Dzięki tym rozwiązaniom narzędzia OnRobot są kompatybilne z jeszcze szerszą gamą ramion robotycznych, a wybrana przez klienta aplikacja współpracująca jest gotowa do pracy w krótkim czasie.

Innowacje w dziedzinie chwytaków są odpowiedzią na nowe potrzeby klientów

Poza wprowadzeniem jednosystemowego rozwiązania upraszczającego automatyzację, odpowiadając na zmieniające się potrzeby rynkowe OnRobot kontynuuje rozwijanie narzędzi do robotów (EoAT). OnRobot zmodyfikował chwytaki RG2 i RG6 - są obecnie silniejsze, bardziej precyzyjne i łatwiejsze w montażu. Chwytaki te są zgodne z certyfikatem TÜV Cat. 3 z poziomem bezpieczeństwa PLd. Pady chwytaka Gecko zostały ulepszone - w zależności od materiału Gecko ma obecnie udźwig do 6,5 kg.

onrobot-wspolpraca-z-robotami