Tematem przewodnim Targów INNOFORM, które 27-29 września odbędą się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym będzie ekonomia. Przedsiębiorcy mierzą się z rosnącymi cenami prądu, gazu i tym samym coraz wyższymi kosztami utrzymania firmy. Jak zatem sprostać narastającym problemom? Odpowiedzi udzielą wystawcy, którzy dzięki swoim innowacjom technologicznym i produktom pokażą, jak poradzić sobie z nowymi wyzwaniami, zachowując konkurencyjne ceny.
Innowacje na wyciągnięcie ręki
Targi INNOFORM odwiedzą firmy, które od lat są związane z imprezą, jak również nowe, które po raz pierwszy zaprezentują szereg nowości technologicznych. Przykładem może być przedsiębiorstwo KONEK PSN prezentujące systemy gorącokanałowe firmy EWIKON umożliwiające produkcję detali za pomocą wtryskarki 170 tonowej, a nie jak do niedawna wtryskarce 300 tonowej.
Firma INAUTOM Poland zaproponuje elektryczne wtryskarki Tederic serii NEO E pozwalające na osiągnięcie szybkich cykli produkcyjnych przy równoczesnym zaoszczędzeniu energii. Także firma Listemann Polska posiada energooszczędne rozwiązania w zakresie chłodzenia konturowego form wtryskowych. Ciekawy sposób na ograniczenie kosztów magazynowania zaproponuje firma ASD Systems. Dzięki połączeniu wielofunkcyjnej maszyny wydającej z dedykowaną jej aplikacją IDS możliwe jest bardziej efektywne zarządzanie magazynem oraz obniżenie kosztów nawet o 50%.
Firma JHB Systems zaproponuje energooszczędne maszyny elektryczne i hybrydowe dla klientów zajmujących się produkcją w technologii wytłaczania z rozdmuchem, a FANUC Polska zaprezentuje w pełni elektryczną wtryskarkę Roboshot, której jedną z najważniejszych cech jest najniższe zużycie energii elektrycznej.
Konferencja Narzędziowo-Przetwórcza
Tegoroczna edycja targów INNOFORM to nie tylko prezentacje wystawców, ale także starannie przygotowany wartościowy i merytoryczny program towarzyszący ukierunkowany na obecnie stojące przed branżą wyzwania. Podczas Konferencji Narzędziowo-Przetwórczej poruszona zostanie tematyka przemysłu 4.0. w branży narzędzi specjalnych i przetwórstwa oraz problematyka skracania globalnych łańcuchów wartości, jako szansa dla branżowych przedsiębiorstw.
Wdrożenie założeń Przemysłu 4.0 jest jednym z kluczowych wyzwań dla branży narzędziowo-przetwórczej. Takie rozwiązania jak cyfryzacja, automatyzacja czy robotyzacja stwarzają ogromne możliwości dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw, ale wymagają też odpowiednich zasobów finansowych i kadrowych w firmach. Prelegentami panelu będą zarówno specjaliści w zakresie robotyzacji i automatyzacji przemysłu oraz przedsiębiorcy, którzy w formie case studies opowiedzą o udanych wdrożeniach rozwiązań 4.0. w swoich zakładach.
Kolejnym ważnym dla branży tematem są szanse rozwoju branżowych firm dzięki skracaniu globalnych łańcuchów wartości. Przenoszenie produkcji do Europy bliżej ostatecznych odbiorców stwarza możliwości realizacji większych zamówień. Paneliści porozmawiają o tym, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości i odpowiedzą na pytania dotyczące perspektywy przeniesienia produkcji z Chin. Omówione zostaną również zagrożenia, które stoją przed firmami, chcącymi podjąć to wyzwanie.
Hala w 3D
Kluczem do transformacji przedsiębiorstw jest wykorzystanie potencjału technologicznego będącego na wyciągnięcie ręki. Platforma Robotów DBR77 przygotowała dla uczestników targów specjalnie zaprojektowaną halę produkcyjną przeniesioną do świata wirtualnego, dzięki czemu każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł zapoznać się, jak na poszczególnym etapie wygląda proces produkcyjny. Cała hala została zaprojektowana w Studio 3D, autorskim narzędziu online Platformy Robotów DBR77, które wykorzystuje technologię przeznaczoną do tworzenia najlepszych gier komputerowych.
Kontakty, zlecenia, relacje biznesowe
Sukces firmy w dużej mierze zależy od kontaktów, które przekładają się na nowe zlecenia. Podczas poprzednich edycji zainteresowaniem cieszyła się Strefa Usług Przemysłowych - idealna przestrzeń do budowy długofalowych relacji biznesowych. Dzięki pozytywnym opiniom również w tym roku organizatorzy zdecydowali się na utworzenie strefy. Wezmą w niej udział firmy podwykonawcze, świadczące usługi w zakresie produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn.
Better Factory
„Jak zwiększyć automatyzację produkcji i personalizację produktów?” to hasło przewodnie spotkania informacyjnego organizowanego w ramach międzynarodowego projektu Better Factory, w skład którego wchodzi Bydgoski Klaster Przemysłowy Dolina Narzędziowa. Spotkanie odbędzie się pierwszego dnia targów. Na warsztaty i spotkania indywidualne dla przedsiębiorstw zainteresowanych udziałem w tym projekcie organizatorzy zapraszają drugiego dnia targów.
Giełda Kooperacyjna
Nie zabraknie też cenionej Giełdy Kooperacyjnej, która w tym roku będzie miała formułę hybrydową. Rozmowy odbędą się w formie tradycyjnych spotkań przy stolikach podczas targów lub na specjalnej platformie internetowej. Dopełnieniem oferty będzie Strefa Kariery umożliwiająca znalezienie nowej pracy, jak i wartościowego pracownika.
Zachęcamy do bieżącego śledzenia strony www.innoform.pl