Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance
Filozofia Kaizen, często nazywana również filozofią małych kroków, od lat świetnie sprawdza się w przedsiębiorstwach produkcyjnych. To w nich podkreśla się znaczenie kształtowania umiejętności i wiedzy każdego z pracowników, które mogą mieć znaczenie dla uniknięcia awarii. Z tego też powodu w dniach 5-6 października 2016 wszyscy pracownicy utrzymania ruchu, niemal za punkt honoru stawiają sobie udział w Międzynarodowych Targach Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji Maintenance.W tematach poruszanych podczas towarzyszącej targom Maintenance konferencji "Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu" jak co roku widoczny jest wpływ filozofii Kaizen. Tegoroczne szkolenie zacznie się od wiekuistego problemu zakładów produkcyjnych - bezawaryjności. Słuchacze będą mieli również okazję zapoznać się z metodami wprowadzania usprawnień w obszarach efektywności, predykcji czy bezpieczeństwa w zakładach przemysłowych. Konkretne przykłady przedstawione przez wieloletnich praktyków dadzą wiedzę, którą zaraz będzie można praktycznie wykorzystać we własnym przedsiębiorstwie. Zapis na konferencję jest jeszcze możliwy, jednak - jak zaznacza organizator - warto się pospieszyć, ponieważ szkolenie cieszy się dużym zainteresowaniem.
W trakcie samych targów uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą 180 firm prezentujących produkty i usługi z zakresu diagnostyki, monitorowania, mechaniki, elektroniki, automatyki, robotyki czy hydrauliki. Dostępne będą również wszelkiego rodzaju materiały eksploatacyjne, urządzenia do transportu, narzędzia i wyposażenie warsztatu zakładowego. Interesująco zapowiada się w tym roku również otwarta Strefa workShops, w ramach której specjaliści w swojej branży zaprezentują najciekawsze case study i nowości produktowe. Wśród poruszanych tematów będą m.in. "Oszczędność Energii i Niezawodność Urządzeń dzięki Technologii Ultradźwiękowej" a także "Predictive Maintenance - nowoczesne utrzymanie ruchu parku maszynowego".
Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas
Każdego dnia polskie lądy, drogi morskie i korytarze powietrzne przemierza niemal 5 milionów ton ładunków, które spieszą do punktów przeładunkowych, sortowni, magazynów, aby wreszcie trafić na swoje miejsce docelowe. Wśród nich spieszą kruszywa, piaski, cement, kruszywa budowlane, pellet, cukier, mleko w proszku, kasze, mąki, pasze, sztuczne nawozy, granulowany polipropylen, polietylen i wiele innych surowców "z natury" sypkich, które w swojej objętości wymagają szczególnego traktowania.W trakcie Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas światła reflektorów zwrócone zostaną właśnie na przetwórstwo materiałów sypkich. Pieczywo, napoje, słodycze, leki, plastikowy długopis - wszędzie gdzie się obejrzymy tam do produkcji wykorzystuje się materiały sypkie, wymagające skomplikowanego procesu obróbki.
Podczas targów SyMas, w dniach 5-6 października 2016 r., zaprezentowany zostanie szeroki wachlarz rozwiązań i usług, produktów i maszyn, które umożliwiają bezpieczną i zgodną z obowiązującymi normami pracę z materiałami sypkimi. Już kolejny raz imprezie towarzyszyć będzie również konferencja Nowoczesne Technologie w Branży Materiałów Sypkich organizowana przez redakcję magazynu Powder & Bulk będącego Patronem Medialnym całych Targów.
Bezpłatny udział w targach SyMas 2016 i Maintenance 2016 dla gości branżowych możliwy jest po rejestracji online.
W tym samym czasie równolegle odbędą się Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych Kompozyt-Expo.