Nie zawiera lotnych związków organicznych, substancji niszczących powłokę ozonową czy metali ciężkich. Jednocześnie jest ekonomiczny, gdyż pozwala skrócić czas montażu pojazdów i zmniejszyć koszty ich produkcji. Dzięki temu, że umożliwia wytwarzanie elementów metodą formowania wtryskowego, zapewnia wysoką produktywność przy niewielkich kosztach ogólnych.
Materiał ten idealnie sprawdza się w przypadku średnich i dużych serii produkcyjnych w branży samochodowej. Cechuje się wysoką elastycznością i można go łatwo łączyć z innymi materiałami, takimi jak: stal, metale, gąbki, pianki, powłoki tekstylne i skórzane, itd.
Wszystkie wymienione zalety EPP sprawiają, że znajduje ono powszechne zastosowanie w procesach projektowania pojazdów i produkcji części samochodowych. Wytwarzane z niego komponenty mogą pełnić zróżnicowane funkcje związane zarówno z bezpieczeństwem, komfortem, jak i estetyką.
Knauf Industries Automotive angażuje się w badania i rozwój nowych technologii oferujących udoskonalenia dla przemysłu automotive oraz pracuje nad materiałami, które w jeszcze pełniejszy sposób odpowiadają na jego potrzeby.
Spieniony polipropylen znajduje szerokie zastosowanie przy projektowaniu wyposażenia samochodowego włącznie z zabudową bagażnika. Fot.: Shutterstock
Firma Knauf Industries to jeden z większych przetwórców tworzyw sztucznych na świecie. Produkuje wysokiej jakości kształtki, opakowania i izolacje z materiałów spienionych EPS i EPP, a także elementy plastikowe wykonane metodą wtrysku tworzyw termoplastycznych. Już od ponad 20 lat dostarcza rozwiązania motoryzacyjne dla największych na świecie producentów oryginalnego wyposażenia (OEM) i bezpośrednich dostawców (Tier 1).
42 zakłady produkcyjne na całym świecie elastycznie dostosowują swoje zdolności do potrzeb i wymagań klientów z branży motoryzacyjnej. Gwarancją innowacyjności jest wyspecjalizowane Centrum R&D. Obydwa polskie zakłady Knauf Industries posiadają certyfikaty IATF 16949:2016 będące gwarancją najwyższej jakości produkcji i stałego doskonalenia. W Polsce części dla branży automotive powstają w zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Mszczonowie (pod Warszawą) oraz w Nowej Wsi Wrocławskiej.
Części z EPP mogą być dopasowywane do indywidualnych wymagań pod każdym względem. Fot. Knauf Industries