Czwarte na liście wymienianych jest tworzywo Biopol firmy Monsanto. Jest to kopolimer blokowy PHBV o strukturze poliestrowej. Jest jednym z pierwszych polimerów nowej generacji produkowanym z surowców naturalnych. Charakteryzuje się dużą stabilnością i wytrzymałością, a także odpornością na dużą wilgotność otoczenia w czasie użytkowania i magazynowania. Jest także materiałem barierowym dla aromatów. Biopol jest wytwarzany przez bakterie w procesie fermentacji glukozy i gromadzony w ich komórkach jako materiał zapasowy. Wyodrębniony z bakterii i oczyszczony polimer poddawany jest granulacji i w takiej formie może być stosowany w klasycznych technologiach przetwórstwa tworzyw sztucznych, np. przy wtrysku, wytłaczaniu, wytłaczaniu z rozdmuchem, powlekaniu i termoformowaniu.
Czas jeszcze na przedstawienie biopolimeru koncernu Bayer. Firma od niedawna rozwija technologię produkcji termoplastycznego, całkowicie biodegradowalnego poliestru amidowego BAK. Jest to polimer półkrystaliczny o dużej przezroczystości, dobrej wytrzymałości mechanicznej przy obciążeniach dynamicznych i statycznym rozciąganiu. Może być przetwarzany na tradycyjnych urządzeniach do przetwórstwa tworzyw termoplastycznych techniką rozdmuchu, wytłaczania, wtrysku. Temperatura przetwarzania zawiera się w granicach 130-250 st. C. BAK jest przydatny do termoformowania, może być barwiony, drukowany i zgrzewany, powinien być też przetwarzany stosunkowo szybko po wytworzeniu. Przed przetwórstwem powinien być też suszony przez dwie godziny w temperaturze 90 st. C. Folie uzyskane metodą rozdmuchu charakteryzują się wysokim oporem przedarcia i dobrymi cechami wytrzymałościowymi, porównywalnymi z foliami PE-LD.
Korzystano m.in. z raportu „Stan i Kierunki Rozwoju Biogospodarki” przygotowanego dla Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przez Interdyscyplinarny Zespół do spraw Rozwoju Biogospodarki pod kierunkiem prof. dr hab. Adama Dubina, publikacji dr Hanny Żakowskiej z Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Opakowań oraz materiałów firmy BASF i innych firm.